Zaproszenie

W związku z realizacją wniosku złożonego w ramach konkursu nr 4/2020 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na wybór operacji realizowanej w 2020r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2020–2021, pn.: „Uprawa topinamburu, czyli zdrowie i piękno z natury sposobem na rozwój obszarów wiejskich”, Świętokrzyska Izba Rolnicza w Kielcach zaprasza osoby zainteresowane do udziału w konferencji oraz wyjeździe studyjnym.

Celem jest zwiększenie wiedzy wśród 120 mieszkańców obszarów wiejskich województwa świętokrzyskiego na temat uprawy topinamburu oraz możliwości pozyskania dla niego rynków zbytu, dostarczenie praktycznej wiedzy nt. pozyskiwania sadzonek topinamburu, uprawiania oraz kontraktowania i skupu. Wyjazd studyjny jest dla grupy 35 osób, ściśle zainteresowanych tematem do firmy Organic w miejscowości Sieniawa, zajmującej się skupem i przetwarzaniem topinamburu.
Projekt kierowany jest przede wszystkim do rolników, domowników gospodarstw rolnych oraz członków Rad Powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej z terenu województwa świętokrzyskiego.
Konferencja odbędzie się w dniu 14 październik 2020r. Wyjazd studyjny odbędzie się 15 października 2020r. Ilość miejsc jest ograniczona – o zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia telefoniczne: 41/341-10-68, 41/344-18-73
Informacje o projekcie: 692-560-343

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

logotypy

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Krajowa Rada Izb Rolniczych Centrum Doradztwa Rolniczego Pierwszy Portal Rolny Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Fundacja Programów Pomocy Dla Rolnictwa logo_federacja_2