Wieniec z powiatu sandomierskiego pierwszy w kraju

I_miejsce_w_Spale
Wieniec dożynkowy z gminy Wilczyce w powiecie sandomierskim zajął PIERWSZE MIEJSCE w Konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Dożynek Prezydenckich w Spale, organizowanych w ubiegłą niedzielę 20 września 2009r.

Wcześniej wieniec zajął I miejsca na poszczególnych etapach - w konkursach gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Autorką wieńca jest pani Barbara Żyła, mieszkanka wsi Pielaszów w gminie Wilczyce. Na zdjęciu autorka na pierwszym planie z prezesem ŚIR Ryszardem Ciźlą, w drugim rzędzie stoją od prawej sołtys Pielaszowa Szymon Żyła, wicewojewoda Piotr Żołądek i wójt gminy Wilczyce Adam Bodura. Serdecznie gratulujemy.

To już po raz drugi wieniec z powiatu sandomierskiego zdobył I miejsce na Dożynkach w Spale. W 2004 roku był to wieniec z Koprzywnicy.

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Krajowa Rada Izb Rolniczych Centrum Doradztwa Rolniczego Pierwszy Portal Rolny Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Fundacja Programów Pomocy Dla Rolnictwa logo_federacja_2