Ukraina dba o swoje

Świętokrzyska Izba Rolnicza wielokrotnie informowała o tym, że import zbóż z Ukrainy jest zagrożeniem dla naszych hodowli trzody, ze względu na możliwość zawlecznia ASF. Tymczasem Ukraina, nie przejmując się wzajemnymi stosunkami naszych krajów, wprowadziła z dniem 16 sierpnia zakaz importu wieprzowiny, materiału genetycznego oraz pasz z województw lubelskiego i mazowieckiego, z powodu występowania na ich terenie ASF wśród populacji dzików. Mówi o tym komunikat Głównego Lekarza Weterynarii http://www.wetgiw.gov.pl/komunikat-glownego-lekarza-weterynarii-w-sprawie-wprowadzenia-przez-ukraine-zakazu-importu-zwierzat-podatnych-na-zachorowanie.

Co na to rząd Polski z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem? Domagamy się natychmiastowego zakazu przywożenia na terytorium Polski z Ukrainy zbóż, kukurydzy i komponentów paszowych.

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Krajowa Rada Izb Rolniczych Centrum Doradztwa Rolniczego Pierwszy Portal Rolny Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Fundacja Programów Pomocy Dla Rolnictwa logo_federacja_2