Dożynki 2017 w Masłowie w deszczu ale udane

srz Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbyły się 3 września w Masłowie. Po uroczystej Mszy Św. w kościele Przemienienia Pańskiego i poświęceniu wieńców korowód dożynkowy przemieścił się na miejsce obrzędu- lotnisko w Masłowie. Tegoroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrał wieniec z powiatu sandomierskiego wykonany przez panie z gminy Koprzywnica. Został on ośpiewany przez Zespół Ludowy Powiślanie. Artyści zaprezentowali się w ludowych strojach, które należą do najstarszych polskich ubiorów.

W czasie dożynek wręczone zostały także nagrody finalistom XIX edycji konkursu „Piękna i bezpieczna zagroda-przyjazna środowisku”, którego głównym organizatorem jest Świętokrzyska Izba Rolnicza a współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Świętorzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz O/R Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzki Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy.
DSC 0860DSC 0840

Świętokrzyska Izba Rolnicza zorganizowała także dodatkowo PIKNIK ZBOŻOWY jako imprezę towarzyszącą. W programie były m.in. konkursy  dla dzieci i dorosłych, degustacje produktów zbożowych oraz koncert Kapeli Bielińskiej.

DSC 1031DSC 1036DSC 1057

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Krajowa Rada Izb Rolniczych Centrum Doradztwa Rolniczego Pierwszy Portal Rolny Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Fundacja Programów Pomocy Dla Rolnictwa logo_federacja_2