Konkurs dla pań rolniczek "Rolniczki motorem innowacji"

imagesKrajowa Rada Izb Rolniczych ogłosiła II edycję konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” pod hasłem: „Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach” organizowanym na etapie wojewódzkim przez Świętokrzyską Izbę Rolniczą.
Celem konkursu jest promowanie roli kobiet na obszarach wiejskich oraz docenienie wielu innowacyjnych działań stosowanych przez nie w rolnictwie, które mają wpływ na zróżnicowanie dochodów w gospodarstwach.
Do konkursu mogą zgłaszać swoje projekty pełnoletnie kandydatki, które prowadzą lub współprowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa świętokrzyskiego. Konkurs odbywa się dwuetapowo: 1. Etap wojewódzki, 2. Etap krajowy.
Kryteria oceny w konkursie:
Kandydatki będą oceniane według następujących kryteriów:
1.wykorzystania innowacyjnej wiedzy fachowej, metod czy nowych technologii w gospodarstwie,
2. transferu wiedzy,
3. zrównoważoności innowacji, głównie w odniesieniu do gospodarki i środowiska,
4. wykorzystaniu nowych metod komunikacji.

Termin składania wniosków w konkursie:
Nabór do etapu wojewódzkiego - od 1 lutego do 31 maja 2019 r.
Rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu wojewódzkim - do 10 czerwca 2019 r.
Przesłanie zgłoszenia laureatki etapu wojewódzkiego do konkursu ogólnopolskiego - do 30 czerwca 2019 r.
Wnioski mogą być przesyłane na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. listem poleconym lub złożone osobiście w siedzibie Świętokrzyskiej Izby Rolniczej pod adresem ul. Chopina 15/3, 25-356 Kielce do 31 maja 2019 roku. O terminowym złożeniu oferty decyduje data wpływu (31.05.2019r.) wniosku do Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.
Ważne aby na kopercie zawierającej zgłoszenie oraz w wiadomości e-mail znalazł się dopisek „Zgłoszenie na konkurs „Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach”.
Dokładniejsze informacje oraz wszystkie potrzebne dokumenty w tym regulamin konkursu, oświadczenia (załączniki 1,2,3) oraz formularz uczestnictwa w konkursie dostępne są w Biurze Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Kielcach i Sandomierzu.

regulamin Konkursu               Załączniki do regulaminu

 

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Krajowa Rada Izb Rolniczych Centrum Doradztwa Rolniczego Pierwszy Portal Rolny Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Fundacja Programów Pomocy Dla Rolnictwa logo_federacja_2