Piknik zbożowy w Opatowie będzie towarzyszył Dożynkom Wojewódzkim

chleb

Świętokrzyska Izba Rolnicza wspólnie z Krajową Radą Izb Rolniczych jest organizatorem plenerowej imprezy promocyjnej dotyczącej promocji zbóż i przetworów zbożowych pn. Świętokrzyski Festiwal Chleba i Produktów Zbożowych. Impreza odbędzie się podczas Dożynek Wojewódzkich w Opatowie, przy Rynku (Plac Obrańców Pokoju) w dniu 8 września 2019 roku, rozpoczęcie o godz. 14.00. Jest to impreza towarzysząca XIX Świętokrzyskim Dożynkom Wojewódzkim. Świętokrzyski Festiwal Chleba i Produktów Zbożowych organizowany jest w ramach projektu finansowanego ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Promocja chleba i przetworów z ziaren zbóż przyczyni się do zwiększenia świadomości żywieniowych, jak również do zwiększenia wiedzy o dostępności dobrych jakościowo rodzimych produktów.
Celem projektu jest zaprezentowanie szerokiej gamy produktów ze zbóż oraz promowanie wśród konsumentów ich spożycia i zwiększenia udziału w codziennej diecie, szczególnie spożycia chleba, kasz i innych produktów zbożowych wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego.
W programie przewidziane są liczne atrakcje: degustacja różnych rodzajów chleba i przetworów zbożowych , konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych z cennymi nagrodami, informacje na temat walorów zdrowotnych chleba i przetworów zbożowych.
Szerokie spektrum towarów żywnościowych na rynku wpływa często na błędne decyzje w zakresie żywienia, w tym decyzje zakupowe. Dlatego tak ważne jest uświadomienie i promocja dobrej jakości żywności, wywodzącej się z polskich gospodarstw i polskich zakładów przetwórstwa zbożowego. Zatem zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.

 

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Krajowa Rada Izb Rolniczych Centrum Doradztwa Rolniczego Pierwszy Portal Rolny Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Fundacja Programów Pomocy Dla Rolnictwa logo_federacja_2